“Häfele Concept Project ile konut satışlarını arttıracağız”

 

 

“Häfele Concept Project ile konut satışlarını arttıracağız”

 

Türkiye’de markalı konut satışlarında artan rekabetten dolayı bir daralma olduğunu tespit ettiklerini söyleyen Häfele Türkiye İcra Kurulu Üyesi ve Pazarlama Direktörü Eda Başar Uytun, Häfele Concept Project adlı yeni yaklaşımları ile yer alacakları projelerde konut satışlarını artıracakları söyledi.

 

Türkiye’de perakende sektörünün yavaş yavaş küçülmesi ile birlikte ortaya bambaşka iş modellerinin çıktığı belirten Häfele Türkiye İcra Kurulu Üyesi ve Pazarlama Direktörü Eda Başar Uytun, “Aslında biz senelerdir hırdavat satıyorduk. İlk olarak yalnızca mobilya ve kapı aksesuar ve donanımları satıyorduk. Sonraları bunu bir sistem içinde ve ‘ilham veren çözümler’ olarak sunmaya başladık ve bu fikir Häfele Concept Project’in başlangıcı oldu” dedi. Uytun, açıklamalarına söyle devam etti:

 

“Kendi içimizde bir iç mimari ekip kurduk”

Häfele donanım ve aksesuarlarını renk ve stil uyumu içinde ilham veren iyi fikirlere dönüştürdük. Konut projelerinde mutfak, banyo, giyinme odası, vestiyer, kapı ve mobilya aydınlatma çözümlerimizle fark yaratıyoruz. İç mimari ekibimiz ihtiyaç dahilinde bu çözümleri tasarım içinde yerleştirme konusunda destek veriyor.

 

Renk ve stil uyumuyla gelen şıklık

Renk ve stil uyumu bizim için çok önemli. Çünkü bir evin mutfak bataryasından kapı menteşesine, çekmece içi aksesuarından banyodaki duş başlığına kadar tüm aksesuar ve donanımlarının aynı tarzda ve aynı renklerde olması evin şıklığını sağlayan şey.

 

“Çok pratik teknolojik çözümlerimiz var”

Ayrıca bizim çok pratik ve teknolojik çözümlerimiz de var. Teknoloji mobilyada da kullanılmaya başladı. Kumanda ile hareket eden TV lift ünitesi ile TV istenmediği zaman ortadan kayboluyor. Yine kumanda ile kontrol edilebilen dolap kapakları ve mobilya aydınlatmaları standart ihtiyaçları karşılamanın üstüne çıkarak, konutlarda konforu yarattığımız çözümlerimiz.

 

“Aydınlatma konusunda çok iddialıyız”

Mobilya aydınlatmasında inovatif bir yaklaşımla geliyoruz. Bir kumanda ile farklı senaryolar yaratabileceğiniz aydınlatma çözümleri geliştirdik. Dolayısı ile bütün bunları bir konsept içerisinde sunmaya başladık. Bundan sonra baktık ki konut projelerinde aslında böyle bir açık var. Çünkü arz talep dengesi bozulmaya başladı. Dolayısı ile farklı olmak zorundasınız. Daha rekabetçi bir ortam içerisindesiniz. Bizim bunların üzerine çıkmamız gerekiyor, bunu fark ettik.

 

“Konut alımında kadınlar alfa müşteri”

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kadınlar konut satın alımlarında alfa müşteri. Yani konut almaya karar veren kişiler kadınlar ve kadınların alacakları konutlarda baktıkları ilk yerler ise mutfak ve banyo. Hatta şimdi yeni yeni giyinme odaları kadınların baktıkları yerler arasına girdi. Dolayısı ile bir konut projesinde mutfağı, banyoyu, giyinme odasını ve vestiyeri diğer projelerden farklı yaparsanız kadın bunu daha çok tercih ediyor.

Ve kadın beğenmezse o konut alınmıyor. Kadın beğenirse ve eğer bütçe de yeterse kesin alınıyor. Bütçe yetmezse başka bir seçeneğe bakılıyor.

 

“Konutlarda yarattığımız alanlara kadınlar âşık oluyor”

Dolayısı ile aynı semtte bir cadde üzerinde dört tane konut projesi var; hepsinin semti, dış cephesi, park yeri, okula yakınlığı aynı, içerde asansörü var, standart bir mutfağı da var. Kadın buna nasıl karar verecek, giriyor bakıyor her şey aynı, biz dedik ki öyle bir mutfak ve banyo yaratalım ki kadın gördüğü anda âşık olsun. Her ihtiyacını yarattığımız alanlarda çözsün istedik.  

 

“Häfele Concept Project ile daha hızlı ve daha kârlı satış”

İstedik ki, ‘kadın mutfakta asla dizinin üzerine çökmek zorunda kalmasın’. Çünkü tezgâhın altındaki bütün üniteler parmağın ucu ile dışarı çekilebilsin ve de itilebilsin. Öyle bir tasarım olsun ki, üstteki kalkar kapakları açtıktan sonra zıplayarak veya merdivenle kapatmak zorunda kalmasın veya ‘tepsileri, yağ şişelerini nereye koyacağım’ diye düşünmesin. Kocaman bakliyat depolarına ihtiyaç duyuyoruz ve mutfakların dışına koymak zorundayız. Bunları da düşünmek zorunda kalmasın. Biz kocaman kiler sistemleri yapalım ve bir parmağı ile çeksin ve o kilolarca depoladığını bakliyat çeksin ve kullansın. Tasarım anlamında da daha akılcı çözümlerle mutfak, banyo, gardırop ve vestiyer tasarımları geliştirdik. Konut projelerinde genelde mimarlar oluyor. Biz mimarın yaptığı tasarımı az önce bahsettiğim çözümler ile zenginleştiriyoruz.

 

“Hem toptancı hem de üretici kimliğimiz var”

Häfele çok kocaman bir ağ. Ofis donanımlarından çekmece sistemlerine, bağlantı elemanlarına kadar birçok şeyi üretiyor ve hatta geliştiriyoruz. Sektörde bilinen paket mobilyanın olmasını sağlayan Minifix bile Häfele’nin icadı. Bizim çok ciddi bir AR-GE ve ÜR-GE yatırımımız var. Aynı zamanda da altı tane fabrikamız var. Ama bunun dışında da dünya çapında 1.500’ün üzerinde tedarikçi ile çalışıyoruz. Dolayısı ile hem toptancı hem üretici kimliğimiz var. Häfele’nin gücü bu kimliğinden geliyor zaten. Çünkü sektörde hiç kimse mimari ve mobilya aksamlarını tek çatı altında sunamıyor. Biz sunuyoruz. Dünya çapında 130 binin üzerinde ürün çeşidimiz var. Türkiye’de bile standartta 15-20 bin ürün çeşidi sunuyoruz. Bunları stoklarda tutuyoruz. Akılcı olan ve bizim becerimiz; bu kadar çok ürünü yönetebilmemiz ve müşterilerimize anında sunabilmemizden geliyor. 

 

“Türkiye’de 80’in üzerinde kalite noktamız var”

Biz otel, konut, hastane, kamu, üniversite ve havaalanı projelerinde varız. Büyük endüstriyel mobilya üreticileri ile çalışıyoruz.

Son kullanıcıya ulaştığımız kanal ise Kalite Noktalarımız. Türkiye çapında 80’in üzerinde Häfele Kalite Noktası var. Kalite Noktalarımız bizim bayimiz değil, iş ortaklarımız. Tüm ürünlerinde Häfele kullanan, bizimle özel bir gönül bağı olan dolayısı ile Häfele Kalite Noktası tabelası olan iş ortaklarımızdır. Biz bu iş ortaklarımız ile karşılıklı birbirimize çok şey kazandırıyoruz. Bu iş ortaklığı tamamen ‘kazan kazan’ üzerine kurgulu. Häfele olarak Kalite Noktalarımıza eğitimden tutun da, pazarlama desteğine kadar birçok alanda destek veriyoruz.  

 

Häfele Kalite Noktasının sunduğu hizmetler

Häfele Kalite Noktası mutfak, banyo, kapı, vestiyer ve gardırop üretebilen ve bu konuda uzman orta ölçekli firmalardan oluşuyor. Kalite Noktası olabilmeleri için showroomlarının olması gerekiyor. Bu zinciri, sektördeki çözüm eksikliğini hissettiğimiz için kurduk. Kadınlar artık mutfağı biliyor ve beklentileri daha yüksek. Eskiden bir kapak, bir tezgah ve güzel bir ankastre oldu mu her şey tamam oluyordu. Ama şimdi kiler sistemlerini, çekmece içi organizasyonları gördüler. Kulp her şeyi ifade edebilir ve bir kulp değişimi ile bile siz bir mutfağı country’den moderne çevirebilirsiniz. Çok enteresan bir gücü var kulpların. Bütün bunları fark ettikten sonra kadınlar dediler ki, ‘ben 20 sene önce alınan mutfakla yaşamak zorunda değilim. Benim isteklerim, ihtiyaçlarım var artık’. Häfele Kalite Noktası tüm bu taleplerin tek elden ve tek yerden karşılanabileceği yerlerdir. Dolayısı ile kadınların tüm bu talepleri sektörü hareketlendirmeye başladı.

 

SPOT

“Yarattığı farklı iş modelleri diğer Häfele ülkelerine örnek olan Häfele Türkiye, Häfele dünyasında en hızlı büyüyen ülke olma unvanına sahip. Özellikle Hafele Concept Project ve Häfele Kalite Noktaları ile dikkat çeken şirketin Kalite Noktaları projesi diğer Häfele ülkelerince de çoklanıyor.”

 

SPOT

“Türkiye’de şu an Dudullu’da bulunan Merkez Showroom dışında Çağlayan, Ankara, Adana, Kayseri ve İzmir’de bulunan Bölge Müdürlüklerine bağlı showroom’larıyla son kullanıcılara ulaşan Häfele, bununla birlikte Kıbrıs, Irak, İran, Gürcistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Türkmenistan pazarlarına da Türkiye stoklarından hizmet veriyor.”

 

SPOT

“Häfele; 90 yılı aşan tecrübesi ve güvenirliği ile mobilya, kapı aksesuar ve donanım alanlarında müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik tasarlanan ve geliştirilen 130.000'in üzerinde ürün çeşidiyle iş ortaklarının ihtiyaçlarını karşılayacak en uygun çözümleri tek elden sunuyor.”

 

Etiketler:
BİZE ULAŞIN
Sanayi Mah. Sultan Selim Cd. Sakarya Sk. No:58/A
4.Levent / İstanbul
+90 212 284 69 03
+90 212 280 62 06
İletişim Formu